Knauf / Knauf Bülten
Etkinlikler
Knauf, Architect@work Fuarı’nda Sektör Profesyonelleri ile Buluştu

Knauf, Architect@work Fuarı’nda Sektör Profesyonelleri ile Buluştu

Türkiye’de üçüncüsü 23-24 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlenen Architect@Work Fuarı’nda Knauf da yerini aldı.
“Keşfet” konsepti ile hazırlanan Knauf standını çok sayıda yapı profesyoneli ziyaret etti ve sanal gerçeklik teknolojisi sayesinde yüksek performanslı Knauf ürünlerinin üstün özelliklerini deneyimledi.
Architect@Work fuarı için geliştirilen “Dünyaya bizim gözümüzden bak” söylemi aracılığıyla Knauf Türkiye'nin ürün, sistem ve hizmet çeşitliliğine vurgu yapılarak ziyaretçilere ürün performansları tanıtıldı.
Knauf sunduğu ürün performanslarını “Keşfet” ve “Doğa” konseptleri ile birleştirerek dört ana grupta sundu. Yangın, Su, Ses ve Darbe olarak gruplandırılan dört performansın içerisinde en yeni ürünler uygulama kesitleri, performans videoları, ürün numuneleri ve VR deneyimi ile ziyaretçilere tanıtıldı ve üstün performansları anlatıldı.
Ürün uygulama kesitleri gösterilen kendinden yayılan yer şapı Tribon®, mukavemeti arttırılmış alçı Jetgips® Diamant, düz çatı plakası AQUAPANEL® Rooftop ve yangın yalıtımı ödüllü ürünümüz Jetgips® Fire ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.
Standın bir parçası olan Bilgi Kioskları sayesinde ziyaretçiler ürünlerin teknik özelliklerini inceleme fırsatı buldu, aynı zamanda uygulama filmleri, ses, akustik, yangın ve yüzey kalitesi simülasyonları ve diğer interaktif araçlar sayesinde ürün performanslarını deneyimledi.
ODTÜ Mimarlık Öğrencileri Ahiboz Fabrikamızda

ODTÜ Mimarlık Öğrencileri Ahiboz Fabrikamızda

6 Kasım Salı günü gerçekleştirdiğimiz fabrika etkinliğimizde, ODTÜ Mimarlık öğrencileri Ankara Ahiboz Fabrikamızı ziyaret etti. Teknik sunumlar, ürün uygulamaları ve Alçı - Alçıpan® üretim tesislerimizin ziyaretiyle son bulan etkinlikte öğrenciler hem merak ettikleri soruların cevaplarını buldular hem de farklı bir deneyimin parçası olmanın mutluluğunu yaşadılar.
Knauf, Ankara SMD Yapı Sektörü Buluşmalarında Yerini Aldı

Knauf, Ankara SMD Yapı Sektörü Buluşmalarında Yerini Aldı

Knauf, 20-21 Eylül tarihlerinde Ankara'da gerçekleşen Türk Serbest Mimarlar Derneği 16. Yapı Sektörü Buluşmaları etkinliğinde mimarlar ve kamu kuruluşları ile bir araya geldi. Yeni lansmanı gerçekleştirilen ürünlerimizden Tribon® ve Jetgips® Diamant numuneleriyle ürün performanslarını deneyimleyerek Knauf ürün, sistem ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi alan katılımcılar oldukça verimli iki gün geçirdi. 
Bursa Mimarlar Odası Buluşması

Bursa Mimarlar Odası Buluşması

Passion for Architecture kapsamında Bursa Mimarlar Odası’na bağlı mimarlarla gerçekleştirdiğimiz etkinlikte, katılımcılar Knauf ürün ve sistemlerini daha yakından tanıma imkanı buldular.
İzmirSMD Ofis Buluşmaları

İzmirSMD Ofis Buluşmaları

Knauf Ailesi olarak "İzmir SMD Ofis Buluşmaları" etkinliği kapsamında M+D Mimarlık’ın ofisinde gerçekleştirilen kasım ayı buluşmasındaki yerimizi aldık. Oldukça keyifli geçen buluşmada mimarlar AQUAPANEL® sistem ve çözümlerini uzmanlarımızın sunumları aracılığıyla deneyimleme fırsatını yakaladı. 
Boğaz Turu Etkinliği

Boğaz Turu Etkinliği

19 Eylül tarihinde İstanbullu taşeronlarla keyifli bir boğaz turunda bir araya geldik. Teknede yenen yemeğe İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarası eşlik ederken katılımcılar dolu dolu bir akşam geçirmenin keyfini yaşadılar.

 

 
AQUAPANEL® Dortmund Gezisi

AQUAPANEL® Dortmund Gezisi

13-15 Eylül tarihlerinde Dortmund’daki AQUAPANEL® fabrika gezimizi Ankara ve İzmir’den gelen mimarlar ve proje müdürleriyle birlikte gerçekleştirdik. Passion for Architecture kapsamında düzenlenen ve AQUAPANEL® hakkında seminerle başlayan gezi segwaylerle şehir turu ve sonrasında yemek pişirme etkinliği ile devam etti. Katılımcılar hem AQUAPANEL® ürün ve sistemlerini yakından deneyimleme fırsatı buldu hem de keyifli zaman geçirdiler.
Knauf, Passion For Architecture Etkinliğinde Mimarlarla Bir Araya Geldi

Knauf, Passion For Architecture Etkinliğinde Mimarlarla Bir Araya Geldi

Knaufʼun Passion For Architecture platformu kapsamında ikinci kez hayata geçirdiği mimari etkinlik, 24 Mayısʼta Knaufʼun Ankara Ahiboz fabrikasında düzenlendi. Mimari ofislerin, kamu ve özel kuruluş temsilcilerinin, danışmanlık ve proje ofislerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte katılımcılar Knauf ürün ve sistemlerini yakından deneyimleme fırsatı buldu.

Etkinlik videosu için
tıklayın.
Knauf, 23 Nisan Coşkusunu Çocuklarla Birlikte Yaşadı

Knauf, 23 Nisan Coşkusunu Çocuklarla Birlikte Yaşadı

Knauf, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir resim yarışması ile kutladı. Ürünleriyle tüm dünya çocuklarına daha yaşanabilir bir gelecek sunan Knauf, çocuklardan dünyanın geleceğini resmetmelerini istedi. Birbirinden renkli onlarca çalışmanın paylaşıldığı yarışma sonucunda ödül olarak boya kalemleri verilecek.
Knauf’un Mimariye Olan Tutkusu Antakya’ya Uzandı

Knauf’un Mimariye Olan Tutkusu Antakya’ya Uzandı

Knauf’un 30 Mart 2017 tarihinde Passion for Architecture kapsamında Antakya Mimarlar Odası’na bağlı mimarlarla bir etkinlik gerçekleştirdi. Mimarlar Knauf ürün ve sistemleriyle ilgili uzmanlardan ayrıntılı bilgi aldı.
Knauf TSMD Etkinliğinde Yerini Aldı

Knauf TSMD Etkinliğinde Yerini Aldı

Knauf, 20-21 Nisan tarihlerinde Ankara’da gerçekleşen Türk Serbest Mimarlar Derneği etkinliğinde mimarlar ve kamu kuruluşları ile bir araya geldi. Sanal gerçeklik teknolojisi ile Knauf ürün ve sistemlerini deneyimleyen katılımcılar oldukça verimli iki gün geçirdi.
Gürültünün Hayatımıza Yansımaları Paneli’ne Knauf Desteği

Gürültünün Hayatımıza Yansımaları Paneli’ne Knauf Desteği

Knauf, Uluslararası Gürültü Farkındalığı Günü kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen 'Gürültünün Hayatımıza Yansımaları Paneli'ne destek vererek gürültü bilincinin artmasına katkıda bulundu.
Bizden Haberler

Ürün ve Sistemler

Referans ve Çözümler

Sosyal Sorumluluk

Röportajlar